SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 08 črc 2020 22:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Citrus aurantium "Aber's Willowleaf"
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2020 09:39 
Nový člen
Nový člen

Před lety jsem dostal semena z USA, mezi nimi byl i tento hořký pomeranč s typicky úzkými listy, podobnými vrbě, odtud dostal i název. Kolem původu této odrůdy je stále mnoho nejasností, podobné hořké pomeranče s podlouhlými listy se pěstují i v Evropě. Každopádně můj semenáč vykazuje typické dlouhé listy, takže ho lze považovat za nucelární klon a možná je jediný pravý Abers u nás, protože to co prodává Adavo pod stejným názvem má listy moc široké a podle mě to není Abers.

Jinak moje zkušenosti jsou zatím pozitivní, semenáč roste vitálně a bezproblémově, na listech nejsou vidět žádné velké známky nedostatku výživy, takže až jednou zaplodí, zkusím semena vysét a použít jako slibnou podnož.

Pěstuji ho přes léto pouze venku, má tak docela krátké vegetační období, takže nástup do plodnosti bude asi trvat dlouho, pro urychlení jsem ho letos narouboval do mandaríny unshiu, uvidím jestli tam začne kvést rychleji. Slabší mrazy zvládl bez viditelného poškození, zatím se mi zkrátka jeví jako odolná a bezproblémová odrůda se zajímavým vzhledem listů a možným využitím jako podnože.

Obrázek

Obrázek

PříspěvekNapsal: 26 kvě 2020 07:23 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Díky Jibro za tento pro mě hodnotný příspěvek. Nedávno jsem uvažoval, že si objednám u Adavo tuto odrůdu bigarádie, ale z jejich fotek jsem nabyl dojmu, že to co nabízí asi nebude Aber's Willowleaf. (var. salicifolia).

Kam

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina