SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 14 říj 2019 12:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 20 zář 2012 20:35 
Čestný člen
Čestný člen

Mám pocit že jsem četla, že je to špatným opylením

PříspěvekNapsal: 20 zář 2012 21:25 
Některé odrůdy jsou v důsledku šlechtění sterilní, což ale neplatí pro tuto x. alatocaeruleu, protože na zahraničním fóru jsem viděl plod se semeny. Asi je ale potřeba mít 2 geneticky odlišné x. alatocaeruley a ne caeruleu x x. alatocaeruleu.

PříspěvekNapsal: 21 zář 2012 09:41 
Zkušený pěstitel
Zkušený pěstitel

Priznam sa ze tomu: "asi je ale potřeba..." moc neverim. Hlavne tomu "asi".

Mam dve rozdielne caeruely a plody boli po opeleni dute. Mozne vysvetlenie je ze islo o geneticky rovnaku rastlinu z roznych koncov republiky. Som si skoro ista, ze keby som si zohnala dalsiu alatocaeruleu, plody by boli dute a vysvetlovalo by sa to znova geneticky identickou rastlinou.

Kedze alatocaerulea vznikla krizenim alaty a caerulei, pripadalo mi opelenie caeruleou uplne idealne. (Aj vzhladom k tomu ze nemohlo ist o geneticky identicku rastlinu.)

Tiez sa mi zdalo divne ze plody su najprv tazke a postupom casu lahsie a lahsie. Pripadalo mi to akokeby rastlina najprv opelenie prijala a potom si to z nejakeho dovodu rozmyslela :roll:

PříspěvekNapsal: 21 zář 2012 11:08 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Priznam sa ze nerozumiem tvojmu znechuteniu. Tieto mucenky su okrasne a pokial nepotrebujes semena, na jedenie aj tak nie su. Ak chces plody, su ovocne druhy. Ani tam to nie je s opelovanim jednoduche (hoci je rastlina samosprasna). Mne na eduliske dozrelo cca 10 plodov. Duty nebol ani jeden, ale uspesnost opelenia len cca 30%.

PříspěvekNapsal: 21 zář 2012 17:29 
Zkušený pěstitel
Zkušený pěstitel

no, ocakavala som aj krasne kvety aj plody. Preto sa mi mucenky tak pacili. A myslela som ze "zozratelne" su vsetky.

Teraz som sklamana, ze plody nebudu. Aj ked su to nadherne kvietky, moje ocakavania nesplnili. Je to ako ked si kupis rastlinu ktora ma kvitnut a nezakvitne ti. Moze byt akokolvek krasna, ked ocakavas ze zakvitne, das jej na to podmienky, staras sa a nezakvitne, si sklamany. Teda aspon ja urcite. :cry:

PříspěvekNapsal: 21 zář 2012 19:50 
sylvia33 píše:
Priznam sa ze tomu: "asi je ale potřeba..." moc neverim. Hlavne tomu "asi".

Mam dve rozdielne caeruely a plody boli po opeleni dute. Mozne vysvetlenie je ze islo o geneticky rovnaku rastlinu z roznych koncov republiky. Som si skoro ista, ze keby som si zohnala dalsiu alatocaeruleu, plody by boli dute a vysvetlovalo by sa to znova geneticky identickou rastlinou.

Kedze alatocaerulea vznikla krizenim alaty a caerulei, pripadalo mi opelenie caeruleou uplne idealne. (Aj vzhladom k tomu ze nemohlo ist o geneticky identicku rastlinu.)

Tiez sa mi zdalo divne ze plody su najprv tazke a postupom casu lahsie a lahsie. Pripadalo mi to akokeby rastlina najprv opelenie prijala a potom si to z nejakeho dovodu rozmyslela :roll:

Tak i vzhledem k tvému pokusu je vidět, že pyl z caeruley na x. alatocaeruleu nejde, takže pak už zbývá možnost alata x x. alatocaerulea nebo x. alatocaerulea x x. alatocaerulea, to je logické. Otázka je, jestli by to nešlo ještě zcela jiným druhem. Teď zpětně nemohu dohledat to fórum, kde se jim to povedlo, ale myslím, že to bylo v Německu. Jinak oficiálně známější název pro x. alatocaeruleu je P. x. Belotii.

Pak taky nerozumím tomu, proč všichni s mučenkami končíte :roll: :lol: . Osobně hezčí květy neznám, a co se týče plodů, eduliska to jistí. Přesně jako píše jezo.

PříspěvekNapsal: 22 zář 2012 18:37 
Čestný člen
Čestný člen

Mě letos taky s mučenkami vystrnadili ze zahrádky u domu. S dotazem:"a tobě se to líbí ?" :evil:

PříspěvekNapsal: 23 zář 2012 10:19 
Čestný člen
Čestný člen

To mě se tedy opravdu líbí! (mám) Jen doufám, že zvládnou přezimovat v mých podmínkách... :mrgreen: Nemyslím venku, to by měly jistě spočítané, ale doma na půdě. Ještě to nemám odskoušené, jaká tam bude teplota.

PříspěvekNapsal: 11 srp 2013 16:39 
Zkušený pěstitel
Zkušený pěstitel

Mucenka vytvorila jeden plod. Som zvedava ci bude zasa duty.

Příloha:
mucenka kridlatomodra leto 2013.JPG
mucenka kridlatomodra leto 2013.JPG [ 93.29 KiB | Zobrazeno 1650 krát ]

Příloha:
mucenka kridlatomodra plod leto 2013.JPG
mucenka kridlatomodra plod leto 2013.JPG [ 67.6 KiB | Zobrazeno 1650 krát ]

PříspěvekNapsal: 23 říj 2013 19:39 
Zkušený pěstitel
Zkušený pěstitel

bol zase duty :(
Uz ma to s tymi mucenkami nebavi, aj caerulea bola zasa duta. Ked ich niekto chce vymenim za nieco ine, odber len v Bratislave, aj s kochlikmi. (bu)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina