SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 21 zář 2019 16:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: BOUGENVILEA
PříspěvekNapsal: 10 zář 2009 11:33 
Nový člen
Nový člen

doufám, že nebude vadit, že obnovím toto téma.
pro Iva jsem vyfotila "vzorník", aby měl na jaře z čeho vybírat :roll:
K úplnosti chybí dvě různě růžové, dvoubarevná a můj nejnovější přírustek - zakrslá, momentálně nekvetou

Přílohy:
barvy.JPG
barvy.JPG [ 39.42 KiB | Zobrazeno 7098 krát ]

Předmět příspěvku: Re: bougenvilea
PříspěvekNapsal: 10 zář 2009 11:46 
Administrátor
Administrátor

Anežko, myslím že tento "vzorník" bude inspirací i pro ostatní.. ;) Ale v každém případě díky za něj i za obnovení tématu.

PříspěvekNapsal: 10 zář 2009 20:31 
Čestný člen
Čestný člen

Dnes jsem po cestě zahlédl jednu pěknou > buginu <, tak jsem jí hned vycvakl.
Obrázek

PříspěvekNapsal: 13 zář 2009 08:47 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Diky za obnovenie tematu. Ja mám ružovú, červenú a žltú. Posledné dve ma hnevajú, nerastú od jari, neviem, čo s tým. Boli vonku na balkone, presadil som ich, poriadne prekorenili substrát, pohnojil som ich vyluhom z hnoja a nič. Teraz ich mám už v byte, je tam stabilných 23C. Ružová ide zase kvitnúť.
Kam

PříspěvekNapsal: 15 zář 2009 11:19 
Nový člen
Nový člen

a kde byly přes zimu?
Já při přesazování dám na dno koňský hnůj a tak za měsíc hnojím každý týden. To jsou ještě doma, takže nějaké tekuté hnojivo z hobymarketu. Jak jsou venku, používám Kristalon.

PříspěvekNapsal: 16 zář 2009 21:42 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Ahoj, neviem, kde boli cez zimu, kupil som ich až na jar, v dubnu, v Hornbachu a všetky boli akesi zošokovane z dopravy a mnohym padali listy, kvety.... Tak snad sa do roka spamataju.
Kam

PříspěvekNapsal: 17 zář 2009 09:48 
Nový člen
Nový člen

tyhle problémy sem s nimi měla, když jsem je zkoušela zimovat v chladu. Celé léto se z toho vzpamatovávaly, kvést začaly až touhle dobou.
Kdoví, co s nimi prováděli. Pokud je máš v teple, měly by se vzpamatovat. Zřejmě jsou něčím nadopované, aby moc nerostly.
Počkej na příští léto, rozjedou se.

PříspěvekNapsal: 17 zář 2009 23:52 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Diky Sarinko za povzbudenie, rád by som, aby sa rozbehli konečne. Rastliny som ešte na jar presadil, mohutne prekoreňovali substrat, tak snad sa nejake inhibitory vytratili. Mám ich v byte, stála teplota okolo 23C.
Zaujimavy poznatok: dal som odrezky žltej aj červenej pani Ive H., červená sa chytla a pekne rastie, žltá zatiaľ nie. Asi bude u mna fakt problem v nejakych inhibitoroch rastu. Ale prečo by ho davali do Bougainvileji??
Kam

PříspěvekNapsal: 21 zář 2009 10:10 
Nový člen
Nový člen

Včera jsem byla v Litoměřicích na Zahradě Čech, prodávali tam i buginy, objevila jsem růžovou a bílou plnokvětou.
Znáte to, něco vybíráte a buď zaslechnete na co lidi ptají a nebo se ptají vás, když něco kupujete. Dost lidí do bugin nejde, protože si myslí, že jim zarostou byt jak ve Španělsku. takže podle mě to dopujou, aby lidi přesvědčili, že jsou to malé rostliny. Navíc malé vypadají líp, líp se prodávají. Ty mé dvě nové chudinky mají dva šlahouny namotané na kruh jak mučenka.
Pokud tvá přežije zimu, určitě pojede, neboj....Co se řízků týče, neměl by v tom být problém. Nemyslím, že by některá kořenila hůř. Mě nejde zakořenit ta chorvatská. Ale problém vidím v nevhodné době. Já řízkuju na jaře, v létě a na podzim se nedaří, zřejmě málo tepla.

PříspěvekNapsal: 30 říj 2009 01:21 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Po dlhom čase sa niečo konečne deje s mojimi Hornbachovymi Bougainvilejami: za posledný týždeň kompletne zožltli listy a húfne opadávajú. Súčasne sa otvárajú pučiky a vidím tam dokonca nejaké kvietky. Nemám z opadavania listov strach, lebo to žltne. Keby opadavali zelené, tak by to bolo iné.
Kam
Příloha:
PICT4769_resize.JPG
PICT4769_resize.JPG [ 231.38 KiB | Zobrazeno 6999 krát ]

PříspěvekNapsal: 30 říj 2009 07:28 
Administrátor
Administrátor

:oops: Kamile, není to až takový problém... Ta moje po přenesení domů /listy už měla taky žluté/ kompletně opadala... Pokud bude na světle, brzy obrazí...

PříspěvekNapsal: 12 lis 2009 18:20 
Nový člen
Nový člen

takhle sežloutjé jsem je nikdy neuklízela, jak je kolem +5st. C jdou domů. Pravda, taky opadávají, ale teď už zase nasazují na květ...

PříspěvekNapsal: 12 lis 2009 18:33 
Administrátor
Administrátor

Mě sice "dohola" opadala, jak jsem psal, ale teď už má krásné nové listy... Nenakvítá ... :roll: :oops:
Anežko, co ty s nimi děláš... :shock:

PříspěvekNapsal: 12 lis 2009 22:26 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

sarinka píše:
takhle sežloutjé jsem je nikdy neuklízela, jak je kolem +5st. C jdou domů. Pravda, taky opadávají, ale teď už zase nasazují na květ...

Za necele 2 tyzdne od posledneho mojho prispevku dohola opadali a konečne začali rasť! 8-) ( červená a žltá) a nahadzujú kvety. Na foto to ešte nie je, až keď podrastú.
Kam

PříspěvekNapsal: 13 lis 2009 17:25 
Nový člen
Nový člen

vždyť jsem to psala - uklízím dřív, když jsou ještě listy zelené. Zastřihnu jenom dlouhé šlahouny. Tak asi polovina listů opadá a kveteme dál...

PříspěvekNapsal: 02 pro 2009 22:15 
Nový člen
Nový člen

Já mám řízky ještě stále v množárně, už dobře měsíc doma na polici, těsně u francouzského okna, mají teplotu asi kolem +15°C. Řízek ze žluté myslím už odešel, za ty červené zatím nemám odvahu tahat ;) . Zato řízky z mých bonsajkových koření jako splašené, už dávno si říkaly o přesazení z množárny. Ale není čas ani místo, tak bych je ráda udržela v množárně až do jara. Chyba je, že mám všechny řízky v jedné vaničce. :|

PříspěvekNapsal: 03 pro 2009 07:50 
Administrátor
Administrátor

Já potřebuji svoji bugínu také ostříhat - a docela dost! Jenže na podzim na to nějak nebyl čas a teď, když sice roste /pomalu/ se mi to nechce dělat. Předpokládám, že ji odstříhám někdy koncem února - začátkem března. To by už měla růst docela dost a bude i delší den, tzn. lepší podmínky pro zakořenění... Chci ostříhané konce množit..
K tomu dotaz na Anežku. Já mám lepší zkušenosti s polovyzrálými až skoro vyzrálými řízky. Koření sice dýl, ale jistěji. Anežko, máš taky takovou zkušenost? "Zelené" říky mi jdou skoro komplet "do nebe".
PS: Ty od tebe už tam jsou ... :oops: :evil:

PříspěvekNapsal: 05 pro 2009 08:46 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Ako som pisal minule, moje dve problemove Buginy začali rasť. Žltá a červená pekne obrastli, červená kvitne, ale vzhľadom k nedostatku svetla sú kvety len svetlo červeno-ružové a ešte ani poriadne nerozkvitnú a opadavajú. Nevadí, hlavne, že sa nejak spamatali. Fialová od pani Ivy si pomaly rastie, podobne veľká ružová. Fotka:
Kam
Příloha:
boug.JPG
boug.JPG [ 171.01 KiB | Zobrazeno 6925 krát ]

PříspěvekNapsal: 09 pro 2009 17:58 
Nový člen
Nový člen

Ivo,to mě mrzí.To co jsem ti posílala se mělo teoreticky chytnout, asi jim dodala pošta.Vždyť některé už kořínky měly.Chce to pevné zelené větvičky.A hlavně na jaře - než jdou ven. V létě už je to docela problém. Občas chodím kouknout do tropic. skleníku na zeměděl.universitu (teď už tam nechodím, neb si myslím, že znám víc než zaměstnaci - měla jsem seznam rostlin, co jsem scháněla - neznali z toho NIC!!! alespoň jsem si odnesla řízek alamandy :oops: ).
Vyděšeně na mě koukali, že mám různé barvy bugin - znali jen fialovou glabru. Na podzim jsem jim odnesla plnou tašku šlahounů a větviček po ostříhání. Přestože mají jiné podmínky na množení než my, včetně různé chemie, nechytlo se jim nic.
Ty mé nové litoměřické jsem musela trošku upravit - bylo to už dřevo, dala jsem to do Racinu a nechala tak hned od září. Jsou to jen klacky bez listů, ale začínají se jim dělat kořínky. Tak nevím...Byl to pokus, dřevo nemnožím.
Budu dělat pokusy, jestli se řízky s Racine chytnou dřív, v obyč. stimulátoru to trvá rok než z PETky přesadím do květináčku.
Co se týče stříhání - když je mladý zelený šlahoun hodně dlouhý, ustřihnu tak, aby zbyly 2-3 listy,Protože to zas budou nepěkné výhonky, na jaře střihnu pod další list.
Ivo, pokud budeš mít na jaře cestu do Prahy, ozvi se. Určitě zas nějaký řízek najdu.

PříspěvekNapsal: 31 pro 2009 14:02 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Moja bougainvillea si to v zime veselo kvitne, a vôbec nerešpektuje, že by mala v tomto období spať spánkom spravodlivých :lol: :
Příloha:
Bougainvillea glabra 21.12.2009.jpg
Bougainvillea glabra 21.12.2009.jpg [ 149.31 KiB | Zobrazeno 6888 krát ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina