SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 07 črc 2020 13:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 228 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Škůdci, postřiky a vše kolem
PříspěvekNapsal: 23 čer 2014 19:31 
Administrátor
Administrátor

Já je měl od "průsvitný" po hnědou ...
Co na to? Mráz, ten léčí mnoho, i když tomu někdo nevěří.
Chemii ti poradí ostatní.

PříspěvekNapsal: 23 čer 2014 19:37 
Nový člen
Nový člen

tak to mam nechat v mrazu na balkone? To mi napadne i ostatní co mam u toho do ty doby.

PříspěvekNapsal: 23 čer 2014 19:40 
Administrátor
Administrátor

V létě je mráz jenom na mrazáku v lednici. (ha) Teď to chce tu chemii, ale s tou já ti nepomůžu - já ji nepoužívám.

PříspěvekNapsal: 23 čer 2014 21:06 
Administrátor
Administrátor

Tak jsem to tipnul dobre na puklice...

Ty velké rozmačkej, pak vezmi houbičku a omyj rostlinu vlažnou vodou se smáčedlem, bacha na zeminu, radeji ji přikryj. Pokud tohle udelas 2x za tyden, zbavíš se jich. Chemie netřeba...

PříspěvekNapsal: 02 črc 2014 07:13 
Nový člen
Nový člen

Úlovek slimáků v pivu za jedinou noc.

Přílohy:
Úlovek za noc.jpg
Úlovek za noc.jpg [ 388.36 KiB | Zobrazeno 4952 krát ]

PříspěvekNapsal: 13 črc 2014 19:22 
Nový člen
Nový člen

plautus píše:
Rade ja som mal puklice na banánovníku. Postriekal som ho prípravkom Nurelle D a zavrel do sáčku na mesiac. Predtým som mal puklice na citrusoch pomohol 3x postrek spomínaným prípravkom.

Ja to postříkala dvakrát a totalne mi opadalo všechno co tam bylo, Nurellem, na vanocni tresni.Tak jsem to ostrihala a uvidim jestli obrazi.

PříspěvekNapsal: 04 srp 2014 19:09 
Zkušený pěstitel
Zkušený pěstitel

Má niekto skúsenosti s týmto škodcom? Včela: Čalúnnica ružová - Megachile centuncularis

Začala navštevovať balkóny kde mám vyložené rastliny a pustila sa do skoro všetkého. Som z toho dosť nešťastná, lebo vyzerá to tak, že nič na odpudenie neexistuje a všetky rastliny musím kvôli nej schovať dnu, skôr než mi zožere všetky listy :cry: :cry: :cry:

PříspěvekNapsal: 25 pro 2014 21:18 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Omlouvám se, jestli to sem nepatří. Letos jsem na jaře vysadil Cephalanthus occidentalis a na začátku podzimu jsem na spodní části keříku objevil následující:
Obrázek
Rostlina tím byla kompletně pokrytá do výšky 5 cm nad mulčovací kůru a bylo to i na kůře samotné. Prstem to šlo odstranit velmi lehce. Zkusil jsem nějaké postřiky, ale asi zatím zabíralo jen mechanické odstranění.
To, co je na obrázku vidět, jsou už jen skromné pozůstatky původní vrstvy...

PříspěvekNapsal: 17 úno 2015 06:27 
Pěstitel expert
Pěstitel expert

dám tady jeden tip na vyzkoušení: kdo má nejpálivější papričky na světě muže zkusit udělat výluh a tím postříkat rostliny se škudci jak to bude fungovat netuším.
tohle je z wikipedie: ostré chilli papričky ničí bakterie (Vibrio vulnificus – původce otravy ústřicemi či špatným suši, Escherichia coli, Shigella, Salmonella)

když to funguje na bakterie proč by to nemohlo fungovat i na ty savý bestie co nám ničí rostliny . Kapsaicin je rozpustný v alkoholu a tucích. Jen nevím kdo by pak měl odvahu jíst plody i se slupkou v případě fortunel :mrgreen: :lol: Muže z toho být zajímavý chutový zážitek :roll:

PříspěvekNapsal: 17 úno 2015 19:56 
Zkušený pěstitel
Zkušený pěstitel

skúšala som výluh z čili papričiek na vošky a na tie to vôbec nezabralo

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2015 10:33 
Čestný člen
Čestný člen

V rámci členské schůze brněnských citrusářů bude přednáška paní Ing. Markéty Broklové z Biocont Laboratory Modřice na téma biologická ochrana rostlin. Tak to alespoň stojí na našich stránkách :-). http://www.citrusari-brno.estranky.cz/c ... nasky.html
Předpokládám, že případné zájemce z řad nečlenů nikdo odhánět nebude :-).

PříspěvekNapsal: 09 zář 2015 19:41 
Nový člen
Nový člen

SMRT SVILUŠKÁM! Bez chemie to nejde? Snažím se (zatím marně) nechemicky zbavit svilušek a prosím o nějaké další tipy.
Persimilové z Biocontu to za 8 týdnů nezvládli, nejspíš chcípli při přepravě. Byli okamžitě aplikovaní na listech do "skleníkových podmínek" viz http://mujweb.cz/f.mares/citrusy/P1130065.jpg , ale ani jsem je nezahlédla v akci. Nahrálo to jen sviluškám, protože běžnou lupou jsem v těch drobcích neviděla rozdíl a doufala jsem, že tam někde jsou i moji bojovníci a tak se sviluchy nerušeně namnožily. Omývání, sprchování a ruční vybíjení je jen redukovalo.
Má někdo zkušenost s přípravkem KP ACM CANELA proti sviluškám? -je to extrakt ze skořice na mšice, molice skleníkové, svilušky, trásněnky, neškodný v domácnosti. O případné zkáze po aplikaci dám vědět.
Za každou radu předem děkuji. R.

PříspěvekNapsal: 10 zář 2015 06:13 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Ekologia je pekna vec, ale vsetko z mierou. Ak sa jedna o rastlinky na fotke, pochybujem ze maju nejake plody. V tom pripade nevidim dovod trapit ich bio pokusmi. Pouzil by som Apollo + Vertimec.

PříspěvekNapsal: 10 zář 2015 11:17 
Administrátor
Administrátor

2 reverka: Mě to taky prislo zdechlé asi. Ale chci objednat toho jejich druhého roztoče. Mám svilušky jen na 3 keřících v jiném pokoji, tak to testnu ještě. CHemie v byte pokud možno ne.

PříspěvekNapsal: 10 zář 2015 14:55 
Nový člen
Nový člen

Děkuji moc za odpovědi, tak to máme 1:1,+ já jsem také ještě pro jedem pokus s dalšíma potvůrkama z Biocontu, ty jsou však k objednání až v prosinci, tak zatím zkusím to Kouzlo Přírody ACM Canela s exktraktem ze skořice. Jen abych z toho pak nebyla rozčarovaná.
Foto bylo z jarních bojů - sotva začali v Biocontu dodávat Persimila (jednání a dodání bylo opravdu zdlouhavé, asi je lepší vyzvednout si je osobně). Od té doby se to rozrostlo, Poderosa má 1 velký a po další probírce kvetení +1 malý plod http://mujweb.cz/f.mares/citrusy/Ponder ... 015-08.jpg, http://mujweb.cz/f.mares/citrusy/Ponderosa09-2015.jpg. Meyer bojuje s 1 plodem od února, nejvíce je ale panadený Calamondin- stáří asi 26 let http://mujweb.cz/f.mares/citrusy/Calamondin1D2015.jpg.
Nejnovější Limonella s plody zase kvete..zatím není napadená, ale v malém bytě to mohou ještě sviluchy do zimy ukočovat. Rostlinky trápit nechci a Vertinec budu mít v záloze v případě totálního ohrožení.
Díky za podporu. R.

PříspěvekNapsal: 10 zář 2015 15:12 
Nový člen
Nový člen

Ještě k Biocontu - Typhlodromus pyri je prodáván min. po 25 pásech - pokud ho budu ještě potřebovat (citrusy nechcípnou po skořici, nebo se nestane ZÁZRAK), dodávku 25 pásů sama nespotřebuji a ráda se podělím. Občas jezdím přes Brno do ČB. (sl) R.

PříspěvekNapsal: 10 zář 2015 17:06 
Čestný člen
Čestný člen

Ja taky nerada chemii pokud to neni nezbytne nutne, ale loni jsem v boji se sviluskama musela rekapitulovat :-(
Nejdriv jsem zkousela Rock effect a jeste cosi dalsiho prirodniho jehoz nazev si uz nepamatuju, bez efektu.
Tak jsem pritvrdila na Nissorun a nasledne Vertimec... A zabrala az smes techto obou dohromady! Ja vim ze se to michat nema, a ze je to hrozny svinstvo, ale nic jineho bohuzel nezabralo, asi jsem "nakoupila" nejaky superodolny svilusky...
Resit to biologickou cestou me tenkrat nenapadlo, respektive jsem o te moznosti nevedela, tak jestli se to nakonec osvedci, budu rada kdyz to sem napisete :)

Jinak treba ten Rock effect se mi letos vyborne osvedcil na msice na boruvkach...

PříspěvekNapsal: 10 zář 2015 21:08 
Administrátor
Administrátor

reverka píše:
Ještě k Biocontu - Typhlodromus pyri je prodáván min. po 25 pásech - pokud ho budu ještě potřebovat (citrusy nechcípnou po skořici, nebo se nestane ZÁZRAK), dodávku 25 pásů sama nespotřebuji a ráda se podělím. Občas jezdím přes Brno do ČB. (sl) R.

Uvidíme, do CB to mam sice 60 km jednu cestu, ale treba to pujde. HLavne se pak podivam zdali to je u me nutné...
V pohode to mohu regulovat sprchovanim a není to prakticky znát že tam neco leze....

PříspěvekNapsal: 11 zář 2015 04:53 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Dovolim si este poznamku: svilusky, podobne ako puklice nikomu do bytu sami nepriletia (narozdiel napr. od molic alebo vosiek). Pokial ich clovek zlikviduje - ale naozaj kompletne, teda aj vajicka, ma pokoj. Ak si ich nedonesie s novymi rastlinami ;) . Nuz a toto dravy roztoc nedokaze...

PříspěvekNapsal: 11 zář 2015 12:36 
Administrátor
Administrátor

Ano jasná věc, vím že jsem si je privezl z posledního setkání tohoto fora :-) ale touha po rostlinách byla větší :-)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 228 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina