SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 11 pro 2018 20:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 226 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Škůdci, postřiky a vše kolem
PříspěvekNapsal: 27 lis 2016 21:32 
Zkušený pěstitel
Zkušený pěstitel

Použila som ten rock effect lebo tu bol veľa krát doporučovaný a už som ho mala kúpený predtým ako si doporučil Neem Azal.
Vyskúšala by som aj ten Neem Azal ak ho zoženiem (a ak nie je od Agra).
Škodcov som nemala premnožených, premnožili sa až po aplikovaní postreku rock effect. Dosť ma to prekvapilo, nečakala som takú inváziu svilušiek a aj puklice sa rozbehli.
No čo už, k pestovaniu citrusov chov svilušiek a puklíc predsa patrí :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 27 lis 2016 21:51 
Administrátor
Administrátor

Asi jak na co, ten Rock Effect jsem použil s uspechem...
Ale NeemAzal je uplne jina liga, fakt dobrá vec. Kup na biocont.cz
pripadne objednej dravého roztoče na svilusky, maji dva, doporučuji ten Typhlodromus pyri, už nikdy nebudes mit problemy se sviluškami :-)

PříspěvekNapsal: 25 led 2017 15:39 
Nový člen
Nový člen

Zdravím Vás všechny v novém roce, děkuji za vaše zkušenosti a doufám, že už mohu po 3 měsících bez nálezu svilušek popsat průběh krvavé, leč vítězné bitvy bez chemie. Na třech oknech 11 rostlinek citrusů proti sviluškám. (Předcházející redukce stěrem a sprchou celkem zabírala, až do doby, když jsem odjížděla často na 14 dní z domu a cizí péči téměř neustály)....po jednom návratu -v říjnu- se pavučinkama opletené lístky černaly sviluškama. Byl to šok a vypadalo to na odpis. V zoufalosti jsem se dala do bitvy "KDO Z KOHO" a použila vodní smršť (nejostřejší-špendlíkový režim na hlavě sprchy) a nejsilnějším proudem vlažné vody jsem velmi dlouze bičovala rostlinky ve vaně - nechala tam každou postát +opět sprcha, oschnout a pak jsem je ještě postříkala roztokem Canely (na bázi skořicového oleje) s pár kapkama jaru. Zabralo to celý den a spoustu vody. Rostliny jsem udržovala rosením ve vlhku a po 3-4 dnech jsem zopakovala vodní smršť. Faktem je, že se to neobešlo beze ztrát a některé lístky i mladé větvičky to orvalo (asi 3 listy v průměru a z některých i mladé výhonky) a potrhalo . Od té doby jsem nenašla jedinou svilušku a rostlinky se vzpamatovávají. Nevím, jak bych to ale zvládla, kdybych jich měla 50 (sl).

PříspěvekNapsal: 19 bře 2018 08:15 
Čestný člen
Čestný člen

Zdravím, Chtěl bych poprosit o identifikaci nepřítele který útočí na mé mango.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Detail:
Obrázek
Obrázek

PříspěvekNapsal: 12 říj 2018 19:42 
Nový člen
Nový člen

Ovar píše:
Nemáte letos problémi s puklicemi na citrusech?

Já tedy enormní, už si pomalu přestávam vědět rady :cry: . Zatím jsem zasáhl tak, že jsem zlikvodoval chemicky mravence, kteří měly mraveniště v některých květináčích, je to takovej prášek, nasypal sem ke každýmu citrusu malou hromádku a opravdu druhý den se po mravencích slehla zem 8-) . Já si od toho slibuju, že když přestanou opečovávát svoje milované puklice, tak je vnější vlivy a možná i nějaký škůdci aspoň omezí v rozmnožování :idea: :roll: .

Na chemické postřiky jsem rezignoval, jednak aby byly účiné, musí se použít 3 různé sajrajty a přesně je nakombinovat..ale já nejsem žádnej tajtrdlík abych lítal a scháněl 3 vražené ingredience do nápoje zkázi :lol: :evil: . A zase jeden postřik u mě vyjde na několik litrů chemikálijí, protože rostliny mam letos neobyčejně robustní.

No takže u mě stejně pořád vítězí ruční zběr, ale je to strašná\levná\ otročina :) .

Zdar Ovare
možná že už jsi přišel na nějaký způsob likvidace ale skus Biolit proti mouchám a komárům.TSS TSS TSS
hezky zdálky na ty potvory aby je to zasáhlo a pak mi napiš.Václav

PříspěvekNapsal: 14 říj 2018 09:30 
Zkušený pěstitel
Zkušený pěstitel

Mě se objevili na VŠECH podnožích - opravdu velmi hodně puklic. Všechny jsem je sebrala rukou ( prsty rozpíchaný a bolavý ještě týden) a potříkala jarovou vodou a slabým hypermangánem. Už to budou tři týdny a je to dobrý! nikde nic. Dneska to zopakuju - pro jistotu. Taky už jsem tu měla -1 stupeň tak i to jim třeba pomohlo

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 226 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina