SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 27 úno 2020 18:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rod Cycas
PříspěvekNapsal: 04 lis 2010 18:22 
Cykas zavinutý (Cycas revoluta):
Obrázek

Obrázek

Cykas je spolu s palmami stále venku, zřejmě se mu to líbí ;) .

Předmět příspěvku: Re: Rod Cycas
PříspěvekNapsal: 04 lis 2010 20:37 
Pěknej kousek ;) . Já to svoje koště radši nebudu zveřejňovat :lol: .

PříspěvekNapsal: 04 lis 2010 20:49 
Dík :D ;) ... Jaký koště? Vždyť ti letos narostlo aspoň 12 listů... Jen ho zveřejni ;) .

PříspěvekNapsal: 04 lis 2010 20:54 
Jsem zvědavej jak ti poroste ;) .

Já jsem tu fotku potom jak jsem to poslal, začal hned hledat :lol: a já ho nemam ani samostatně vyfocenýho :roll: . Leda potom fotky z jara jak pouštel listy, ale to už jsem dával na jedno fórum :roll: . No ale ne každej to zná, tak udělam výběr a pošlu to teda ;) .

PříspěvekNapsal: 04 lis 2010 21:07 
Takže tady je aspoň vývoj letošních listů. Letos mi zarodil rekordní počet listů. Už to nevím přesně ale bude to nějak 11-13 listů. Na to jak je veliký, to je úctyhodný výkon. Do podzimu střed rostliny znovu pěkně narostl a připravuje se na další explozi listů. Teď je důležitý zimní odpočinek a ještě důležitější je opatrné jarní probuzení a správné hnojení. Když se to vše skombinuje tak jak má, je pak cycas vděčnou rostlinou. A je krásné pozorovat každý vývoj, který udělá 8-) .

Přílohy:
DSCF6095.JPG
DSCF6095.JPG [ 166.6 KiB | Zobrazeno 4907 krát ]
DSCF6195.JPG
DSCF6195.JPG [ 155.26 KiB | Zobrazeno 4907 krát ]
DSCF6258.JPG
DSCF6258.JPG [ 202.47 KiB | Zobrazeno 4907 krát ]

Naposledy upravil Ovar dne 04 lis 2010 21:48, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 04 lis 2010 21:20 
No paráda! :) Je dobře, že jsi zachytil to nejhezčí období u cykasů - nasazování a růst nových listů ;) .

PříspěvekNapsal: 04 lis 2010 21:23 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Koukám Radime, že jsi se pěkně rozjel s výsevem palem. Je to a bude to paráda.

PříspěvekNapsal: 04 lis 2010 21:29 
vašek píše:
Koukám Radime, že jsi se pěkně rozjel s výsevem palem. Je to a bude to paráda.

Ano Vašku, palmy mě začaly bavit až letos, ale za to pořádně :mrgreen: . Ty máš taky nějaké palmy nebo cykasy?

PříspěvekNapsal: 20 lis 2010 14:11 
Administrátor
Administrátor

Na žádost Rudy vkládám foto nedávno koupeného cycasu v Globusu v Brně. Podle mě měl na svoji velikost přiměřenou cenu - 499,- Kč.

Přílohy:
Cycas.jpg
Cycas.jpg [ 477.58 KiB | Zobrazeno 4886 krát ]

PříspěvekNapsal: 20 lis 2010 17:49 
Jo díky Ivo ;) .

Já to jen shrnu, že cena je přiměřená. Určitě to není koupě roku, ale je to dobrá cena ;) . Pak ho taky přesaď, Radim si koupil skoro stejnou velikost a kořeny měl teda slušný ;) .

A ten fíkus v pozadí je taky supr :lol: ;) .

PříspěvekNapsal: 20 lis 2010 18:23 
Administrátor
Administrátor

:lol: :lol: :lol: Ten je na odpis, přestal mne mrcha bavit - nechce růst jak chci já, tak půjde na mráz... :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 08 úno 2011 19:03 
Nový člen
Nový člen

Zdravím, kdy obvykle raší cykasy? Mám Cycas revoluta jeden zakoupený z loňska a je to malá koule, šířka asi 6cm a má jeden list, kolik listů asi vyraší?
Rigil

PříspěvekNapsal: 08 úno 2011 19:39 
Ahoj ;) ,

obvykle během jara, nebo začátkem léta, při chladném pěstování i během léta.

Takže pokud ho máš někde v zimní zahradě, nebo někde, kde je vysoká vzdušná vlhkost a teploty přes zimu byly pod 20, vyraší začátkem jara. Pokud byl na chladném a svetlém místě, vyraší během jara, nebo až ke konci. A pokud bys ho zimoval na chladném a světlém místě a na jaře bylo hnusně, může vyrašit až v létě :lol: . Nebo poku by byl v zemi, tak to samí.
Při zimování doma, takže v teple a malá vzdušná vlhkost, tak je růst listů nepravidelný a těžko předídatelný, ale většinou je to také během jara, nebo léta.

Takhle malá "koule", vyrazí myslím maximálně 1-3 listy. Ven ho dej určitě, na polostné místo, ne na přímé slunce, to takhle malému Cycasu nebude svědčit. Ale měl by být v úměrné nádobě, tak aby rychle nevysychal.

U takhle malých Cycasů, můžou listy vyrážet i nepravidelně, třeba až příští rok, takže letos by si jen zbíral živiny a příští rok by vypustil listy.

PříspěvekNapsal: 09 úno 2011 16:47 
Nový člen
Nový člen

Díky Ovare za odpověď, mám ho při normální pokojové teplotě na parapetu, jakmile začne rašit, pošlu fotky.

PříspěvekNapsal: 11 kvě 2011 20:12 
Dnes jsem ho přesadil do giga květináče. Měl jsem připravený krásný hliněný, ale nakonec jsem usoudil, že by nebyl o nic větší než ten ve kterým byl :) . Tak nakonec jsem ho zasadil do tohoto obrovskýho květináče 8-) . Kořeny měl krásný, dužnatý a už hodně prokořenělej květináč, potřeboval to. Tak třeba příští rok udělá víc než 8 listů jako letos 8-) .

Přílohy:
DSCF1640.JPG
DSCF1640.JPG [ 750.55 KiB | Zobrazeno 4757 krát ]
DSCF1641.JPG
DSCF1641.JPG [ 778.91 KiB | Zobrazeno 4757 krát ]

PříspěvekNapsal: 11 kvě 2011 20:28 
Tak to je nádhera :shock: Fakt vyrostl jak blázen ;) .

Já včil čekám na můj cycas, mám ho venku na sluníčku a už ukazuje 7. list, tak taky spokojenost, po těch katastrofách, kterými si prošel :roll: :lol: .

PříspěvekNapsal: 16 zář 2011 11:17 
Tak můj cycas se letos neuvěřitelně předvedl. Loni během zimy mu začaly žloutnout listy, až nakonec všechny odešly, na jaře však začal spokojeně rašit a udělal 7 listů. To je sice normální, ale ještě jsem se nesetkal s tím, ze by rašil v našich podmínkách 2x za rok a ještě k tomu venku :o . Nyní raší podruhé a má 10 nových listů :shock:. Jistě k tomu napomohla celková defoliace rostliny a tropický konec srpna.

Přílohy:
fgjjgjzgd.JPG
fgjjgjzgd.JPG [ 172.6 KiB | Zobrazeno 4692 krát ]
sdfhhj.JPG
sdfhhj.JPG [ 202.03 KiB | Zobrazeno 4692 krát ]

PříspěvekNapsal: 16 zář 2011 11:32 
Zkušený pěstitel
Zkušený pěstitel

tož to gratuluji...ja měl 3 chcipáčky od našich - každý měl jen 3 listy a to ještě dlouhé - žluté... řekl jsem, že je zkusím zachránit a trochu jsem i experimentoval. 2 jsme dal najaře do skleníku a po dvou měsícíh vychodili skupinu listů. třetí jsem měl venku a pořád nic, až jsem se rozhodl před měsícem, že ho také dám vic do tepla a po měsíci ve skleníku také konečně vyhodil listy... je vidět, že u mě potřebuje víc tepla.... ale dva vrhy listů - to je teda paráda.

PříspěvekNapsal: 17 zář 2011 14:18 
Administrátor
Administrátor

Rudo, myslím že jsi se hodně netrefil s jeho růstem...
Dnešní foto. :(

Přílohy:
Cycas.jpg
Cycas.jpg [ 251.8 KiB | Zobrazeno 4677 krát ]

PříspěvekNapsal: 17 zář 2011 16:00 
Ivo, buď jen rád, že jsem se netrefil ;) . S největší pravděpodobností ti vystřelí nové listy příští rok na jaře, což je nejideálnější doba na nové listy. Kdyby je dal ještě teď, mohly by už být zdeformované (málo světla, mohly by i ráno přimrznout) 8-) . Já se taky modlím aby mi muj cycas nezarodil nové listy :twisted: , má taky pěkně napučeno a doufám, že to ještě zadrží do jara, bude jich pak mnohem více, když to přes tu zimu zadrží :P .

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina