SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 30 říj 2020 16:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 732 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Náměty, dotazy k fóru
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2020 13:36 
Čestný člen
Čestný člen

Myslím, že Ivo Novák stránky založil a vedl dobře a dal tomu spoustu úsilí, času i peněz. Vše má svůj vývoj, ale stránky tu pořád se svými informacemi zůstaly funkční. A tím i zůstalo spoustu informací, které není tedy třeba dokola opakovat. Škoda těch zmizelých fotek.
I já jsem prošel vývojem :mrgreen: :mrgreen: ale citrusy jsem neopustil, i když se je snažím co do počtu a odrůd zredukovat. Času je stále míň a roků stále víc a tak nestíhám ani aktualizovat své web stránky. A nebudu s tím takhle sám. Mám i jiné zájmy a povinnosti.
Za mě mi nejvíc vadí nějaké přímější přidávání fotografií. To mě dost odrazuje od jejich vkládání. Ale to je většinou zrovna nejvíce ilustrativní a zajímavé :cry:
Ale nevidím důvod nic rušit. Pokud správce stránek udrží jejich funkčnost (bravo)

PříspěvekNapsal: 11 kvě 2020 15:33 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

DeTer píše:
...Nevím co je to ted za dobu, že se furt všechno řeší buď a nebo... Je to forum a z mého pohledu funguje! ...

Tak ešte posledný môj príspevok k tejto téme. Za minulý rok tu vzniklo okolo 400 príspevkov. Z toho viac ako polovicu sem vložilo 10 ľudi. Boli časy, keď tu niekoľko týždňov nepribudlo nič. Ak toto niekto považuje za fungujúce fórum, tak díky. Ja si to nemyslím. Ozval som sa v domnení, že ľudia snáď teda viac chodia na FB skupinu, preto tu zdochol pes. Ale možno to tak nie je a ako napísal Pedro - čas, iné záujmy, povinnosti, chuť. Budiž, ale ak to má takto pokračovat naďalej, posledný zhasne. Ja na to čakat nemienim...

PříspěvekNapsal: 11 kvě 2020 20:23 
Zkušený pěstitel
Zkušený pěstitel

jezo píše:
DeTer píše:
...Nevím co je to ted za dobu, že se furt všechno řeší buď a nebo... Je to forum a z mého pohledu funguje! ...

Tak ešte posledný môj príspevok k tejto téme. Za minulý rok tu vzniklo okolo 400 príspevkov. Z toho viac ako polovicu sem vložilo 10 ľudi. Boli časy, keď tu niekoľko týždňov nepribudlo nič. Ak toto niekto považuje za fungujúce fórum, tak díky. Ja si to nemyslím. Ozval som sa v domnení, že ľudia snáď teda viac chodia na FB skupinu, preto tu zdochol pes. Ale možno to tak nie je a ako napísal Pedro - čas, iné záujmy, povinnosti, chuť. Budiž, ale ak to má takto pokračovat naďalej, posledný zhasne. Ja na to čakat nemienim...

Ja tedy vůbec nechápu nač se hodit kolik příspěvků nebo kolik lidí?! Na co se takhle stresovat. Fórum je od toho aby zde byly informace aby zde byli lidí kteří tomu rozumí a poradí. Nechápu na co se hodit milionama příspěvků o ničem.. To jsme snad ve skupině co si dneska dáte k obědu? Tam jsou denně stovky příspěvků absolutně stejný a většinou úplně o ničem. Z mého pohledu jak jsem řekla zde předávání informací funguje a kdybych hledala plky lidí kteří všude byli všemu rozumí a od všeho mají troje klíče tak si najdu fb.. Nechodím si sem popovídat a nechci a nepotřebuju tady prostebetat hodiny a vlastně nevědět nic.. Ano neříkám že by to nemohlo být četnější ale ja jsem s úlohou fóra spokojená

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2020 06:55 
Nový člen
Nový člen

Bohužel to vypadá, že spousta lidí si plete fórum s klasickým webem nebo wikipedii, účelem fora není budování databáze odrůd a informací, ale předávání praktických zkušeností mezi pěstiteli a to zde už dlouhodobě nefunguje. Forum žije v podstatě jen z minulosti, kdy zde diskuze ještě fungovala a jen proto se zde nashromáždilo dost informací.
V současnosti spousta lidí jen bere a nic nedává, pokud si někdo myslí, že aktivní lidé co ještě přispívají to budou bez odezvy dělat do nekonečna, tak se myslím plete.

Sám budu aktivní do konce května a pokud zde nikdo nezačne znovu diskutovat o citrusech, tj předávat vlastní zkušenosti a postřehy s pěstováním jednotlivých odrůd, zimní ochranou, hnojením, substráty, tak se holt smířím s tím, že o skutečnou, alespoň pro mě zajímavou diskuzi o citrusech už nikdo nestojí...
S adminem jsme se domlouvali na zprovoznění pluginu pro jednoduší nahrávání obrázků, bohužel se mu zatím nedaří mi poskytnout potřebná práva, vypadá to že ani on nemůže forum plně spravovat...což také limituje další rozvoj.

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2020 13:24 
Čestný člen
Čestný člen

Jibro píše:
Bohužel to vypadá, že spousta lidí si plete fórum s klasickým webem nebo wikipedii, účelem fora není budování databáze odrůd a informací, ale předávání praktických zkušeností mezi pěstiteli a to zde už dlouhodobě nefunguje. Forum žije v podstatě jen z minulosti, kdy zde diskuze ještě fungovala a jen proto se zde nashromáždilo dost informací.
V současnosti spousta lidí jen bere a nic nedává, pokud si někdo myslí, že aktivní lidé co ještě přispívají to budou bez odezvy dělat do nekonečna, tak se myslím plete.

Sám budu aktivní do konce května a pokud zde nikdo nezačne znovu diskutovat o citrusech, tj předávat vlastní zkušenosti a postřehy s pěstováním jednotlivých odrůd, zimní ochranou, hnojením, substráty, tak se holt smířím s tím, že o skutečnou, alespoň pro mě zajímavou diskuzi o citrusech už nikdo nestojí...
S adminem jsme se domlouvali na zprovoznění pluginu pro jednoduší nahrávání obrázků, bohužel se mu zatím nedaří mi poskytnout potřebná práva, vypadá to že ani on nemůže forum plně spravovat...což také limituje další rozvoj.

Já sama jsem v minulosti dost přispívala, teď už jenom čtu, přiznávám. Prostě nemám nově co sdělovat. A nemyslím si, že bych měla hodnotit, jestli je toto fórum "skoro mrtvé", myslím si, že není. Ty píšeš: Sám budu aktivní do konce května - 33 příspěvků od loňska o kdovíjaké aktivitě nesvědčí. Ostatní urážíš, že jenom berou.....to není fér. Vážím si každého, kdo něco nabídne, ale neodsuzuji ani nikoho, kdo chodí vědomosti čerpat. Jednou bude třeba díky tomu čerpání vědomostí mít i co nabídnout....

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2020 16:17 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Nerád porušujem vlastné slovo, ale aj tak som tu za vola, "co musí něco řešit", tak je to jedno :wink: Jibro má pravdu, toto fórum je skoro mŕtve. A vyčitať mu jeho počet príspevkov? Mal snáď diskutovať sám so sebou? Úroveň padala dole už 2 - 3 roky. Na akýkoľvek trochu zložitejší problém nikto nezareaguje. A keď, tak súkromnou správou, lebo na fóre kde nikto neprispieva, sa prezentovať nechce (taká je moja osobná skúsenosť). Vyvolanie tejto diskusie bolo pokusom o návrat tých, čo by mali čo povedať. Evidentne márny. §no

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2020 17:38 
Nový člen
Nový člen

Jezo to vystihl celkem přesně, takže nemám moc co dodat, nemyslím si že konstatováním, že většina si sem chodí jen pro informace napsané před 2 a více lety a žádné nové nepřidává někoho urážím, to je pouhé zhodnocení současného stavu. Na začátku jsem se jen zeptal jestli má někdo ještě skutečný zájem začít o citrusech pravidelně diskutovat a že na oživení celého fora by podle mě stačilo kdyby alespoň několik lidí začalo v květnu pravidelně přispívat. Místo toho se začal spíš řešit facebook a jak je to tady v podstatě v pořádku a nic se neděje, forum je online a nikam nezmizelo, tak proč se namáhat.
Mých 33 příspěvků je sice málo, ale na naprostou většinu z nich nikdo nereagoval, takže bych spíš řekl, že jsem jich napsal zbytečně moc :)
Chtěl jsem se jen dozvědět jestli by nešla znovu obnovit veřejná diskuze o citrusech, protože zde jsou pro to podle mě vytvořené dobré technické podmínky (kategorie, přehlednost), ale jak se ukazuje sebelepší podmínky bez ochoty lidí něco sdílet nestačí a s podobným přístupem to tady nejspíš dopadne jako na původním citrusy.cz foru, kam už nechodí v podstatě nikdo...

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2020 18:20 
Čestný člen
Čestný člen

Tuto diskuzi bych ukončil a když občas každý něco napíšeme nebo vložíme pár fotek, tak se to tu opět rozběhne.

Jdu příkladem :)

PříspěvekNapsal: 16 kvě 2020 20:30 
Zkušený pěstitel
Zkušený pěstitel

Toto fórum mi dalo veľa a zmysel určite má. Teraz je tu trochu ticho, ale však sa to zase rozbehne. :)
Ja som trošku zlenivela, lebo ma dlhodobo trápia zdravotné problémy, ale možno zas niečo pridám. Momentálne mi krásne zakvitol hassaku a vytvoril aj zopár plôdikov :)

PříspěvekNapsal: 17 kvě 2020 19:46 
Čestný člen
Čestný člen

Já bych se nestresoval a nevyvracel, že tu denně není 10 a více příspěvků, pokud se nikdo neptá, asi si to vyhledal sám a nejedná se o nějaký špek, anebo novinku. Kdysy letěly řeči o tom, že föru Citrusy.cz skončí. No a není to pravda, přípěvky tam pořád jsou, pravda FCB to není. Takže klid a nohy v teple.

PříspěvekNapsal: 27 srp 2020 22:56 
Administrátor
Administrátor

jezo píše:
Ja by som povedal, ze nase citrusove fora nemaju stastie na adminov:

Admin nedela forum, to děláte vy uživatelé... admin tu je kvuli funkčnosti ;-)

2. admin Ivo: takisto, zo zaciatku velmi slusna nahrada, stale dost skusenych ludi a Ivo sa snazil, aby to nejako zilo. V 2014 ale urobil chybne rozhodnutie, ked doslo ku konfliktu medzi TeaRacerom a Milosom F. Miesto aby mladeho odposlal patricnych miest, postavil sa na jeho stranu. Milos a dalsi ludia, samozrejme tiez z radov tych, co maju co povedat, to tu zabalilo.
Citace:
A z Tea sa stal admin a este stale je tak uvadzany. Ak je to pravda, tak fasa admin, co tu uz 2 mesiace nebol prihlaseny...

Pokud dobře vidím, nick je žlutý, což je čestný člen, nikoliv admin....;-)

Koukám, někdo tu má patent na rozum a bez relevantích informací hodnotí něco, o čem nemá ani šajn! Ale ono to tak je vždy...
Admin se ze mě stal proto, že Ivo měl forum doma na domácím "serveru". Jelikož mu odešel PC, obrátil se na mě abych mu to dal do kupy. Ivo přišel asi o 6 měsíců příspěvků a tím odešlo mnoho lidí, i já jsem prestal psát, protože hodiny práce, obrázku, atd... bylo pryč. To byl hřebík do rakve tohoto fora..,,, ;-)
Pomohl jsem Ivovi přenést doménu na zálohovaný hosting, obnovit prakticky celé forum, rozchodit to a dát to do kupy (což bez práv admina nešlo)! Předem jsem říkal Ivovi, že na to nemám čas a nechci to dělat, ale osobně mě přemlouval na srazu v Adavu, tak jsem to pro něj udělal. Konfilkt mezi mnou a Milosom F? nechápu to vůbec... co tím myslíš. Jako admin tu nemusím být prihlasený, stačí, když sleduji neprihlášený a jsem tu už pár let jen kvuli funkčnosti fora, ne kvuli nějaké administraci prispevků... Když Miloš neco potrebuje, má na mě mail i telefon.

Návodů a rad je tu spoustu, znám nekolik lidí, co tu nemaji ucet, ale čerpají z toho, co tu je, není nutné, prát se dokola, na to samé, ne? Jak bylo řečeno, lidé dnes žijí FB, fora upadají a je jedno o čem to forum je. Ale v přehlednosti a trvaní postů je to nesrovnatelně lepší než FB. Proto si myslím, že forum je přínosem, to že tu není denně 50 nových postů není důležité....
Forum je pro lidi, kteří tu chtejí čerpat informace, pripadne se zeptat, ne pro lidi, co tu chtejí brečet a stežovat si...

PříspěvekNapsal: 18 zář 2020 19:07 
Nový člen
Nový člen

Na tomto fóru je už hodně informací a tak než se na něco zeptám, podívám se, jestli tady najdu odpověď. Není totiž třeba, ptát se několikrát na totéž. Je tedy jasné, že počet příspěvků, časem ubývá.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 732 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina