SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 19 zář 2018 23:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 825 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 16 pro 2017 12:41 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Tak jsem zapomněl stáhnout topení ve skleníku a teď mi to vše krasně raší a kvete :shock:

PříspěvekNapsal: 16 pro 2017 14:24 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Citrusy by mali zacat rast pri 15 stupnoch.

PříspěvekNapsal: 16 pro 2017 14:28 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

pher píše:
Citrusy by mali zacat rast pri 15 stupnoch.

No jsem nechal termostat topení na 16 stupňů tak trošku prodloužím sezonu :-)

PříspěvekNapsal: 16 pro 2017 15:50 
Čestný člen
Čestný člen

To není úplně šťastné..V tuto dobu nejkratších dní v roce s minimem světla by citrusy měly být ve stavu vegetačního klidu a odpočívat,aby mohly na jaře valit.Plody dozrají i při nižších teplotách.
Něco jiného je časné probouzení rostlin a přitápění řekněme koncem února,kdy je světla přibližně jako koncem října.

PříspěvekNapsal: 16 pro 2017 16:46 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Lemon píše:
To není úplně šťastné..V tuto dobu nejkratších dní v roce s minimem světla by citrusy měly být ve stavu vegetačního klidu a odpočívat,aby mohly na jaře valit.Plody dozrají i při nižších teplotách.
Něco jiného je časné probouzení rostlin a přitápění řekněme koncem února,kdy je světla přibližně jako koncem října.

Vím proto jsem začal uměle přisvětlovat

PříspěvekNapsal: 19 pro 2017 22:49 
Nový člen
Nový člen

Minulu noc trosku primrzlo (-7), tak som zakuril v peci v mojom zimovisku. teplota hned vyletela na 15°C a do rana klesla na 3,6.
[img][IMG_20171219_202255.png](https://postimg.org/image/pktvpnmin/)[/img]

PříspěvekNapsal: 20 pro 2017 20:35 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Nádhera, vidím, že se nebojíš trochy kabelů. Jen tak dál.............
Obrázek

PříspěvekNapsal: 05 led 2018 21:15 
Čestný člen
Čestný člen

Plodů na zimovišti už moc nezbývá..

Obrázek

PříspěvekNapsal: 25 led 2018 15:02 
Nový člen
Nový člen

Dnes opět stoupla teplota ve skleníku nad 15 stupňů i když byl otevřený. Vlhkost 50%. Využil jsem toho a špráchnul jsem je Vertimeckem. Adavácký svilušky jsou jako štěnice. Pořád se vrací. Jak vy ostatní zimujete?

PříspěvekNapsal: 25 led 2018 16:33 
Čestný člen
Čestný člen

Já mám teda vše uklizeno v chladné chodbě domu, ale mám pocit, že na letošní zimu jsem většinu ani uklízet nemusela... aspoň prozatím.
Venku mi zatím spokojeně vegetí i oleandr v malém (2l) květníku, který jsem neuklidila úmyslně, že mám oleandrů moc, tak ať klidně zmrzne... a on furt drží :shock: :lol:

PříspěvekNapsal: 25 led 2018 19:26 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

U mňa paráda, zatiaľ len jeden si to odniesol viac, lebo preschol, keďže pod ním išlo vedenie topenia, inak perfektné. Na východnom Slovensku bol výkyv teplôt minimálny, nebolo ani veľmi teplo, ani chladno, tak je v garáži stále medzi 8-10°C. Škodcovia viditeľne žiadny, akurát som sem tam zazrel puklicu, ale nemusím to ešte riešiť. Teraz by som ich možno aj mohol vyniesť, lebo zrážky sú tu snehové a minimálne. Fakt som citrusy tiež skôr sťahoval do vnútra kvôli výdatným zrážkam, ako kvôli chladu.

PříspěvekNapsal: 05 bře 2018 18:28 
Čestný člen
Čestný člen

Zdravím všechny,
nemohl jsem se dočkat a tak jsem včera přestěhoval všechny své citrusy, vavříny a fíkovníky z mrazáku do teplého skleníku.
Jaro je za dveřmi, a tak už je nechám trochu napučet. Zatím to vypadá, že mrazy zhruba -5 přežily všechny. Snad jenom pravokořenná ponderosa to nedala, ale ta mi spíše uschla. Mě prostě ty ponderosy nějak nejdou. Měl jsem jich pět pravokořenných, z toho mám už jen jednu pravokořennou a druhou jsem si narouboval na citrumelo (té se prostě daří nejlépe).
Jinak jsem pro prevenci vše chemicky ošetřil a kořeny ovlažil vlahou dešťovkou.
Už aby se daly dát ven.

(cink)

PříspěvekNapsal: 07 bře 2018 15:47 
Čestný člen
Čestný člen

JirkaT píše:
Už aby se daly dát ven.

No tak si hlavně tady u nás pod horami ještě řádně počkáme,zvláště v souvislosti s každoročními jarními mrazy,které jsou rok co rok silnější.Nedělám si iluze,že by to letos bylo jinak.Ani já určitě v dubnu neodolám a vyndám to ven,s tím že to zase po pár dnech budu tahat dovnitř a pak opět ven..poté úklid......

PříspěvekNapsal: 07 bře 2018 18:57 
Čestný člen
Čestný člen

Ale je to sranda, tolik starostí s něčím, co nám pak při vší té snaze, (sportu - na chvíli vynést ven, pak zase zpátky domů atd..), dá sem tam nějaký plod. A když máme štěstí a neupadne dříve, tak ho s radostí sníme, i když víme, že nikdy nedosáhne sladkosti jako ten samým na jihu... (val)

PříspěvekNapsal: 16 bře 2018 20:27 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Zase to ma ist do minusu. Tak tahat to von ma cas

PříspěvekNapsal: 16 bře 2018 22:30 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Ja som vytiahol pred vyše týždňom a zajtra ťahám naspäť head . Toto som nečakal, ale stáva sa. Keby bolo do -5°C, tak je to na mieste, že by som to mohol nechať vonku, ale -14°C na Jozefa? To si nepamätajú ani storoční.

PříspěvekNapsal: 27 bře 2018 19:47 
Nový člen
Nový člen

Dobrý večer prajem.
Tak dnes ako som sa vrátil z práce som to všetko vytiahol do záhrady. Rastliny som zatiaľ umiestnil k stene domu ak náhodou príde mrazík tak budem zakrývať. Nedokážem už na zimovisku (v tmavom) udržať teplotu pod +15°C. Už tretí rok po sebe som dospel k názoru, že najlepšie zimovisko je vodovodná šachta aj keď som minulý rok staval pre rastliny zimovisko na severnej strane domu. Na novom zimovisku neodišla ani jedna rastlina ani nebol opad listov ale rastliny z vodovodnej šachty vyzerajú tak ako som ich tam na jeseň dával a nepolieval som cez zimu v šachte ani raz. Dnes som už aj prvýkrát štepil v tomto roku. S pozdravom Jozef
.

PříspěvekNapsal: 02 dub 2018 08:00 
Čestný člen
Čestný člen

Už máte citrusy venku? ;)
Já už letos některé dala ven, a pak zas uklízela... ale dneska je asi vytahám zas - a budu doufat že nebudu zas uklízet :lol:

PříspěvekNapsal: 05 dub 2018 21:35 
Čestný člen
Čestný člen

Rád bych je dal ven,pár pěkných dní už bylo,ale pořád v noci mrzne.I víkend vypadá dobře.Zase pak uklízet ty těžké květníky se mi také nechce.V sobotu to možná ven vytáhnu..
Nechci to uklízet více jak třikrát... :roll:

PříspěvekNapsal: 06 dub 2018 19:21 
Čestný člen
Čestný člen

Zdravím všechny.
Tak moje céčka mají již první letošní růstovou periodu pomalu za sebou. V chladu si odpočala a nyní pěkně rostou. Né, jako dříve, když jsem je měl v poloteple. Céčka okošatěla a nyní jak se zdá, tak až na Tacli (asi je planá nebo co) všechny pokvetou. Opět opylím bigarádii pomelem a budu mít podnože jako víno. Zatím na ně nedám dopustit. Spolu s citrumelem sw. jsem s bigarádiemi jako podnoží nadmíru spokojený. Rostou jako blázen a všechny rouby se ujaly. Poncirům jsem pohrozil, že když nepříimou rouby, že je všechny vyházím, tak se začaly snažit (snad pochopili situaci). Hned po zmrzlých půjdou všechna céčka ven. Nespěchám.
Jinak jsem provedl jejich chemickou očistu - trochu pozaléval Mospilanem, postříkal dle místních rad Nurelem D, abych zlikvidoval přeživší puklice a pod. Řádně nahnojil a nyní se už musí snažit samy.
Jinak mi všechny zůstavší plody na céčkách opět zezelenaly a budu čekat až opět dozrají. V zimě byly pěkně vybarvené. To bylo asi tím mrazem. (bye)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 825 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina