SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 17 čer 2019 12:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Semena japonských citrusů
PříspěvekNapsal: 10 pro 2018 15:52 
Nový člen
Nový člen

Zdravím na zahraničním foru jsem našel aktuální nabídku semen japonských citrusů přímo z Japonska, pravda za japonské ceny 22,3 - 45 Kč za 1 semeno (ouch)

Obrázek

1.Nagato-yuzukichi(citrus nagato-yuzukichi) 2.0USD/seed 50seeds only
- osobně nevím o této odrůdě u nás nebo v EU, jde o místní klon pěstovaný v provinci Yamaguchi, sklízí se zelený od srpna do října, takže raný, místní specialita s osvěžující vůní a střední kyselostí.

2.Yuzu(citrus junos)/Hon-yuzu 1.0USD/seed
- běžný druh Yuzu velké plody, asi nemá moc cenu, v EU už nejspíš je.

3.Hanayu(citrus hanayu) 1.0USD/seed - také je v EU, má ho i Adavo

4.Hebesu(citrus sp.) 1.5USD/seed
Tohle je docela rarita, podobná Sudachi, Kabosu, takže odolné do cca - 10°C ?, kyselé se specifickou vůní a chutí, hodně rané, sklízí se zelené od července do října, nevím, že by byla u nás nebo v EU

5.Shekwasha(citrus depressa) 1.0USD/seed - myslím, že byla nabízena i u nás a je nejspíš běžně v EU

6.Kabosu(citrus sphaerocarpa)/Toyo no Midori 1.5USD/seed - je v Adavu

7.Tarugayo(citrus tarogayo) 2.0usd/seed 30seeds only
Další kuriozita, místní stará odrůda roste na ostrově Okinawa, plody podobné mandaríně, ale špatně loupatelné, kyselé se silnou vůní.

Osobně mě nejvíc láká dostat k nám Hebesu, případně Nagato-Yuzukichi, asi vezmu od těch dvou 3-4 semínka a zkusím štěstí, kdyby se chtěl někdo přidat, poštovné je 6USD za 10-20 semen, ceny za 1 semeno v USD násobte 22,3 Kč.
Je to na semena drahé a předem dodávám, že musíte počítat i z variantou, že to nevyklíčí, případně to neprojde přes hranice, nebo může jít o podvod atd, takže vám osobně nic negarantuji, a nenesu za to odpovědnost.
Pokud byste přes tato rizika chtěli pár semen i pro sebe mohu je přidat k mým a poštovné rozdělíme podle počtu zájemců, napište mi co nejdřív zprávu, nejpozději zítra tj 11.12. bych je chtěl objednat.
Vzhledem k vyšší ceně se mi nechce objednávat větší množství semen, pokud by se nás našlo víc, můžeme riziko rozložit a zvýšit šanci na vyklíčení, pokud bychom takhle objednali například 10 - 15 semen Hebesu, šance na získání této odrůdy a její zpřístupnění v ČR se výrazně zvýší, pokud by třeba vyklíčila u mě a u vás ne, není problém se o ni podělit.
Ze stejného důvodu nemá ani cenu objednávat velká množství semen nebo odrůdy, co jsou u nás už dostupné plodící, pokud budou klíčivá, mělo by stačit 10 semen na odrůdu, pro slušnou šanci na získání alespoň několika semenáčků...

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina